2019-11-01 11:32  -  szakal

Seniorzy: Sięgnąć po pełną pulę

Seniorzy: Sięgnąć po pełną pulę

W niedzielę 3 listopada swoje przedostatnie ligowe starcie na własnym obiekcie zagrają podopieczni Łukasza Szymańskiego, bowiem w ramach 13 kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej podejmą przy Zysmana, świetnie spisującego się w tej rundzie beniaminka z Miedzianej Góry. 


Wicher Miedziana Góra to beniaminek klasy okręgowej, który do wyższej klasy rozgrywkowej trafił prosto z A klasy, grupy 3 wywalczając sobie awans w ostatniej kolejce sezonu. Warto dodać, że przy awansie na pewno pomogła drużyna Samsonu Samsonów, która roztrwoniła dość dużą przewagę punktową w ostatnich kolejkach i w Samsonowie musieli obejść się ze smakiem na temat awansu. 

Podopieczni Przemysława Ryńskiego po rozegraniu dwunastu spotkań ligowych plasują się na 5 pozycji w tabeli z dorobkiem 22 punktów oraz bilansem bramkowym 29-22, zaś najlepszymi strzelcami w drużynie z Miedzianej Góry są: Kamil Mech oraz Mateusz Surowiec którzy na swoim koncie zgromadzili po pięć trafień.

 Jak do tej pory drużyna Wichra rozegrała pięć spotkań na wyjedzie z czego jedno przegrała, dwukrotnie dzieliła się punktami z rywalami oraz dwa razy również zdobywała komplet oczek. Najpierw 22 września w Chmielniku wygrywając z miejscowym Zenitem 1:2 potem zaś dwa tygodnie później w Ćmielowie gromiąc tamtejszy Świt 2:5 


Miejmy nadzieje, że niedzielne widowisko piłkarskie na linii Klimontów - Mieszana Góra nas nie zawiedzie a kibice którzy przybędą 3 listopada na stadion Klimontowianki zobaczą tryumf zielono-czerwonych. 


Mecz trzynastej kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej pomiędzy Klimontowianką a Wichrem Miedziana Góra rozpocznie się w niedzielę, 3 listopada o godzinie 13.00 na który serdecznie zapraszamy.