HISTORIA


15 i 16 czerwca 2002 roku LKS "Klimontowianka" obchodził 50- lecie swojej działalności, aż trudno uwierzyć, że minęło już tak wiele czasu od kiedy na terenie Gminy Klimontów dzięki działaczom powstał Komitet Założycielski, którego głównym zadaniem było utworzenie na terenie Klimontowa klubu sportowego z prawdziwego zdarzenia.
Do członków Komitetu Założycielskiego należy zaliczyć: Pana Ciepielę Władysława, Kędzierskiego Wiktora, Rudnickiego Filipa, Skibińskiego Stefana, Nowakowskiego Czesława, Sieranta Bogdana, Przybylskiego Tadeusza, Kazimierskiego Mieczysława, Rolkę Stanisława, Widłaka Lucjana, Szeląga Władysława, Józefa Kwapińskiego - to oni właśnie byli prekursorami rodzącego się w pewnych ramach klubu sportowego.
Nazwa klubu sportowego w początkowej fazie istnienia nosiła nazwę KS "Orzeł" Klimontów i przetrwała kilkanaście lat.
Zapał do czynnego uprawiania sportu był ogromny, ogromny był też udział działaczy klubu. Rozpoczęte rozgrywki w klasie "C" dawały nobilitacje do wejścia za każdym razem wyżej do klasy "B", a następnie do klasy "A", był to wielki zryw i sukces, niezapomniany jawi się mecz z OKS Opatów, pierwszy mecz w klasie "A".
Przez kolejne lata zmieniali się zawodnicy, ale jak można prześledzić grupa nazwisk kojarzyła się cały czas z klubem, nie sposób tu nie wspomnieć np. o Bogdanie Sierancie, Tadeuszu Pazderskim, Rolce Stanisławie, Rudnickim Filipie, Podsiadło Czesławie, Rojku Janie.
W 1962 roku nastąpiła zmiana nazwy klubu z KS "Orzeł" Klimontów na LZS "Klimontów", a później na LKS "Klimontowianka". Nie zmieniło to charakteru klubu, ale już w większym stopniu nazwa klubu kojarzyła się z miejscowością w której klub się znajdował. W miarę upływu czasu rodziły się nowe aspiracje nowe możliwości rozwoju obiektu sportowego.
W latach 70-tych zaczynał powstawać pawilon sportowy, ogrodzenie, zaczynali napływać nowi członkowie klubu tacy jak Marian Kwapiński, Sajecki Andrzej, Cichoń Jerzy, Gryglewicz Marian.
W latach 80-tych powstała wspaniała muszla koncertowa, która dodała uroku pięknie położonemu stadionowi, wszystko to zaczynało nabierać pewnych kształtów, pewnej estetyki, jakiegoś ułożonego porządku.
Dzięki zaangażowaniu działających w klubie ludzi powstawały trybuny dla kibiców, napływali nowi członkowie klubu, jak Wyrzykowski Jacek, Bogdanski Marek, Goździewski Marek, Nowacki Ryszard, Wiatrowski Władysław, Lasota Józef, Kurosad Wiesław, Skórski Krzysztof, Kaniewski Władysław.
Mimo różnych perypetii i przykrych sytuacji klub nadal się rozwijał, rodziły się nowe pomysły, zawodnicy stawali się członkami Zarządu Klubu tacy jak Kwapiński Dariusz, Cichoń Mieczysław, Kwapiński Mirosław, Bień Ryszard, Dywan Andrzej.
Lata 90-te to praca z adeptami sztuki piłkarskiej, w tym czasie w rozgrywkach uczestniczyło trzy drużyny młodzieżowe i drużyna seniorów, grająca do roku 1993 w klasie okręgowej.
Rok 2000 z nowym Zarządem, którego szeregi wzbogaciły się o Ferensa Artura, Bargla Marka, dzięki pomocy władz samorządowych, własnemu zaangażowaniu i licznym sponsorom w dalszym ciągu upiększa istniejący obiekt sportowy, powstaje nowe ogrodzenie, rozbudowywana jest muszla koncertowa, odremontowany zostaje pawilon .
Zaczął się nowy wiek, mimo tak długiemu upływowi czasu obiekt sportowy LKS "Klimontowianka" w dalszym ciągu rozkwita, zrzeszając około 100 zawodników, trampkarzy, juniorów, seniorów.
Odbywają się tu najważniejsze imprezy Gminne, sportowe, rekreacyjne, jest on nadal centralnym punktem dla naszej społeczności lokalnej i chlubą klubu, który obchodzi już 50 lecie swojego istnienia.

Składki

Moja Płatność

Spotkania

Tabela

Klimontowianka Klimontów

Sezon: Hummel IV LIGA

4

Terminarz

Klimontowianka Klimontów

Kolejka: 34

WIERNA Małogoszcz  4 : GKS ZIO-MAX Nowiny
MORAVIA Anna-Bud Morawica  2 : GRANAT Skarżysko-Kamienna
ORLICZ Suchedniów  0 : KORONA SA II Kielce
TS 1946 NIDA Pińczów  1 : STAR Starachowice
SPARTAKUS Daleszyce  3 : MKS OLIMPIA-POGOŃ Staszów
ŁYSICA Bodzentyn  0 : MKS NEPTUN Końskie
SPARTA Kazimierza Wielka  2 : AKS 1947 Busko-Zdrój
ALIT Ożarów  3 : LUBRZANKA Kajetanów
Więcej na Łączy Nas Piłka

Kalendarium

2024-04-26
piątek

Michał Jakubczyk
2024-04-28
niedziela

Sebastian Janik
2024-05-11
sobota

Olaf Żyłowicz
2024-05-12
niedziela

Igor Żyłowicz

Ostatnia galeria

Statystyki

Statystyki są odświeżane co godzinę.

Liczba odwiedzin dzisiaj: 0

Liczba odwiedzin łącznie: 337139

Statystyki Szczegółowe

LikeBox