2019-11-30 16:25  -  mateusz

Oko w oko: Michał Mikosa

Oko w oko: Michał Mikosa

Drugim zawodnikiem którego przepytaliśmy jak na słynnych odpowiedziach z językach polskiego jest Michał Mikosa, prawy obrońca zielono-czerwonych, którego potencjał jest na ligę co najmniej o jedną wyższą. Pół żartem pół serio, nie przedłużając... herbatka w rękę, dziś wyjątkowo może być z procentami i zapraszamy do czytania.

1. Jakiej muzyki słuchasz? Przeważnie rap, ale w szatni przed meczem kiedy gra disco też nie narzekam.

2. Najsmaczniejszy posiłek?
Jajecznica.

3. Jak trafiłeś do Klimontowa?
To dłuższa historia, ponieważ już trzy razy trafiałem do Klimontowianki, dwa odchodziłem. Za każdym razem jako lepszy zawodnik. Pierwszy raz po namowach Mateusza Milka, abym spróbował gry w seniorskiej piłce. Drugim razem przekonał mnie ówczesny trener Adam Mażysz. Byłem wtedy w trakcie kontuzji zapalenia achillesów i czekała mnie jeszcze miesięczna rehabilitacja. Jednak dostałem kredyt zaufania, za co bardzo mu dziękuje. Trzeci raz, dostałem telefon od trenera Jacka Kurantego, po awansie do czwartej ligi szukał wzmocnień i tak to już trwa do chwili obecnej.

4. Co lubisz robić w wolnym czasie?
Spędzać czas z dziewczyna, rodzina, znajomymi. No i oczywiście gra w fife.

5. Jaki zawodnik jest Twoim idolem?
Cristiano Ronaldo.

6. Kim chciałeś zostać jak byłeś mały?
Odkąd pamiętam chciałem zostać piłkarzem.

7. Twoim ulubionym klubem jest?

Real Madryt. Jeśli chodzi o polskie zespoły - Lech Poznań.

8. Jaki piłkarz jest najlepszy na świecie?
Leo Messi.
9. Jak myślisz kto zdobędzie Mistrzostwo Polski?
Lech Poznań.

10. Z kim najlepiej Ci się gra na boisku?
Mateusz Miłek. Obecnie jest kontuzjowany, ale rozumieliśmy się bez słów.

11. Jaki mecz utkwił w Twojej pamięci?
Dwa utkwiły mi w pamięci najbardziej. Pierwszy za czasów juniora z Legia Warszawa, udało mi się strzelić bramkę i przyczynić się do wygranej. Jeśli chodzi o seniorską piłkę, na pewno mecz który wygraliśmy z Nidzianką Bieliny. Wszedłem na ostatnie 15 minut.Jak się okazało zostaliśmy ukarani walkowerem z powodu mojego wejścia. Niestety w dużej mierze brak 3 punktów zadecydował o spadku z IV ligi.

12. Co jest najważniejsze aby zostać piłkarzem?
Na pewno umiejętności, bo bez nich nic nie da się osiągnąć, ale te zdobywamy tylko dzięki ciężkiej pracy.

13. Jak myślisz kto awansuje do IV ligi w tym sezonie?
Klimontowianka Klimontów.

14. Jak byś ocenił postawę Klimontowianki w rundzie jesiennej? Mieliśmy swoje wzloty i upadki. Po bardzo dobrym meczu trafiał się słaby i tak na zmianę. Ciężko było nam utrzymać stabilna formę jako zespół. Brakowało serii zwycięstw, która dałaby zawodnikom więcej pewności siebie i trochę luzu na boisku. Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z wyniku. Szkoda ze nie znajdujemy się w połowie sezonu na miejscu dającym awans ale myślę, że drużyna ma duży potencjał. Jeżeli będziemy ciężko pracować w okresie przygotowawczym na pewno będzie to lepiej wyglądać.