2020-03-06 21:58  -  Mateusz

Trening mentalny piłkarzy Klimontowianki

Trening mentalny piłkarzy Klimontowianki

Dziś wieczorem w Restauracji Cykada podopieczni Łukasza Szymańskiego pod opieką Pani psycholog Ewą Kwietniewską z Kielc odbyli trening mentalny przed zbliżającą się rundą wiosenną sezonu 2019/20. Na samym początku piłkarze odbyli wykład po czym przeszli do ćwiczeń. 

Trening mentalny jest nową forma pracy nad rozwijaniem własnego potencjału.
 Jest to trening oparty na wiedzy pochodzącej z wielu dziedzin, między innymi z psychologii sportu, psychologii pozytywnej, coachingu, kinezjologii, fizyki kwantowej. Dzięki temu sportowiec biorący udział w treningu mentalnym ma dostęp do najnowszych technik, modeli i narzędzi, które wspomogą jego rozwój mentalny.
W świecie sportu nastała nowa era, nadszedł czas dla treningu mentalnego. Po erze treningu technicznego, taktycznego i fizycznego, przyszła pora na przełom i globalne zastosowanie treningu mentalnego w pracy ze sportowcami. Eksperci na całym świecie związani ze sportem oraz psychologią sportu są zgodni, że w przygotowaniu technicznym, taktycznym i fizycznym zbliżyliśmy się do granicy ludzkich możliwości. Natomiast miejscem, w którym sportowiec może szukać swojej przewagi nad rywalami jest sfera mentalna.