2020-03-16 20:19  -  Jan

Najlepsi strzelcy: #1 Jacek Rożek

Najlepsi strzelcy: #1 Jacek Rożek
W związku z tym iż rozgrywki rundy wiosennej nie doszły do skutku specjalnie dla Państwa ruszamy z kolejnym materiałem. Od dziś codziennie na Naszej stronie postaramy się publikować aktualności dotyczące najlepszych strzelców w historii klubu Klimontowianki.

Na pierwszy rzut mamy dla Was napastnika obecnie Powiślanki Lipsko, Jacka Rożka który w sezonie 2015/16 trafił do Klimontowa ze Słowianina Grębów. W barwach Klimontowianki rozegrał łącznie 3 sezony. Dwa na poziomie klasy okręgowej i jeden - nie pełny bowiem tylko rundę wiosenną na boiskach czwartoligowych. Do aklimatyzacji w Klimontowie nie potrzebował dużo czasu. W trakcie rundy wiosennej sezonu 2015/16 ustrzelił dla zielono-czerwonych 20 bramek i prawdę mówiąc gdyby nie to, że na strzelanie miał tylko jedną rundę bo przecież w zimie 2015 roku stał się zawodnikiem Klimontowianki to możemy śmiało powiedzieć, że byłby w stanie sięgnąć po koronę króla strzelców ówczesnej czwartej ligi. Dla porównania Michał Smolarczyk (Wierna Małogoszcz) który na swoim koncie skompletował przez cały sezon 23 trafienia stał się wtedy najlepszym strzelcem ligi. Do dziś chyba każdy z nas pamięta cztery bramki Jacka na własnym boisku z Alitem Ożarów które zmiażdżyły przyjezdnych a goście jedynie co mogli w tym spotkaniu robić to tylko i wyłącznie wyciągać piłki zza linii bramkowej.  
Prawdziwym jednak apogeum w wykonaniu napastnika Klimontowianki był sezon 2016/17. Trzydzieści meczy, 39 bramek. Po pięć z Piastem Stopnica i Wichrem Miedziana Góra. Hat-tricki z Grodem Wiślica czy Orliczem Suchedniów i systematyczne strzelanie praktycznie co mecz. 
W ostatnim sezonie grając dla Klimontowianki napastnik klimontowian ustrzelił dla podopiecznych wtedy Jacka Kurantego 22 bramki  przy czym wywalczył z drużyną awans do IV ligi oraz został królem strzelców. Latem 2018 roku przeniósł się do Alitu Ożarów.
Reasumując Jacek Rożek w 74 spotkaniach reprezentując barwy Naszego klubu ustrzelił 81 bramek. Niebywały wynik który może być ciężko pobić. Chociaż gorąco wierzymy, że obecny napastnik klimontowian Kamil Dziadowicz podoła wyzwaniu.