2020-07-24 11:56  -  Weronika

Krzysztof Dywan: Planujmy założyć drugą drużynę

Krzysztof Dywan: Planujmy założyć drugą drużynę

Po siódmym zwycięstwie drużyny Klimontowianki w test meczach postanowiliśmy zadać Prezesowi zarządu parę pytań. Krzysztof Dywan w poniższym wywiadzie opowiedział nam o swoim stanowisku, o tym jak się czuję w nowej roli oraz o odbytych sparingach zielono- czerwonych.


1. Zacznijmy może od tego, że mija ponad pół roku od momentu kiedy Klimontowianka ma nowe władze na czele z Panem. Jak ocenia Pan ten czas? 

K.D: Nie ukrywam, że było to dla mnie duże wyzwanie. Przez pierwsze dwa miesiące wspólnie z całym Zarządem podjęliśmy działania aby przygotować jak najlepiej zawodników do rundy wiosennej. Niestety z powodu epidemii koronawirusa COVID-19 cała liga została odwołana. Ten czas wykorzystaliśmy do poprawy infrastruktury na stadionie. Najważniejszą sprawą była modernizacja płyty boiska w obrębie pól karnych, gdzie wspólnymi siłami doprowadziliśmy murawę do stanu bardzo dobrego. Kolejną inwestycją będzie budowa 250 metrowej altanki, naturalnego boiska typu orlik oraz magazyny pod trybunami. 


2. Czym się zajmuje prezes klubu piłkarskiego?

K.D: Stanowisko prezesa wymaga pracy 7 dni w tygodniu. Prezes jest organizatorem funkcjonowania całego klubu i wszystkich jego sekcji. Na chwilę obecną posiadamy 10 grup piłkarskich , 2 kolarskie i po jednej 60+ i Mamuśki na Orliki. Dodam jeszcze od siebie, że z perspektywy laika wydaje się, że zarządzanie klubem jest takie proste, a prezesi "nie potrafią zarządzać nimi, bo ciągle brakuje im pieniędzy" Nawet w Klasie Okręgowej jest tyle wydatków, że  przysłowiowy  Kowalski złapałby się za głowę...


3. Proszę krótko przedstawić zarząd naszego klubu oraz przydział ich  obowiązków?

K.D: Prezes Krzysztof Dywan - Koordynuję cały klub, piszę projekty, reprezentuję Klimontowiankę w spotkaniach , konferencjach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. 

Vice prezes Mariusz Zaroda - odpowiedzialny za grupy młodzieżowe i ich sztab szkoleniowy, prowadzi zajęcia w sekcji kolarskiej  

Vice prezes - Piotr Sudy - odpowiedzialny za zespół Pierwszej drużyny, grupy młodzieżowe, sztab szkoleniowy  oraz głos doradczy 

skarbnik - Paweł Flisek  - odpowiedzialny za finanse klubu, pomoc w funkcjonowaniu klubu. 

Sekretarz - Piotr Szymczyk - dba o stronę medialną i wizerunek  klubu. 

członek - Zbigniew Pacholczak - pomoc w funkcjonowaniu klubu 

członek - Mirosław Miłek - dba o wygląd boiska i całego stadionu

członek - Wiesław Kurosad - reprezentuje klub podczas uroczystości kościelnych będąc odpowiedzialnym za sztandar Klubowy.

Członek - Mateusz Bogdański - pomoc w funkcjonowaniu klubu  


4. Proszę krótko przedstawić osoby związane bezpośrednio z I drużyną?

K.D: Piotr Ziomek  - kierownik drużyny , pośrednik między Zarządem a trenerem i zawodnikami. 

Doktor Dariusz Kwapiński - dba o zabezpieczenie medyczne całego klubu.5. Proszę przybliżyć strukturę szkolenia młodzieży w naszym klubie?

K.D: Obecnie mamy drużyny młodzieżowe tj. Junior starszy , trampkarz, młodzik , orlik starszy i młodszy oraz żak młodszy i starszy oraz grupa naborową skrzatów. Szkolenie młodzieży i dzieci zaczynamy już od dzieci kilkuletnich, które zaczynają przygodę z piłką na orliku w formie gier i zabaw. Usystematyzowaliśmy szkolenie  tak aby każde dziecko przeszło wszystkie etapy szkolenia począwszy od skrzata a skończywszy na juniorach. Obecnie prowadzimy nabór do grupy Mistrzowskiej poprzez selekcję dzieci z naszego powiatu i gmin ościennych. Koordynatorem i trenerem tej grupy zostanie Tomasz Dzieciuch. Cały program oparty będzie o Narodowy Model Gry oraz o program szkolenia Akademii Młodych Orłów. 


6. Jak wygląda współpraca na linii Zarząd klubu a włodarzami Miasta Klimontów i samym Burmistrzem? 

K.D: Współpraca przebiega bardzo dobrze z Urzędem Miasta i Gminy Klimontów oraz Burmistrzem Markiem Goździewskim, który w znacznym stopniu przyczynił się poprawy infrastruktury na stadionie oraz wizerunku całego klubu.


7. Jak wyglądają przygotowania do runndy jesiennej Klimontowianki? 

K.D: Przygotowania do rundy jesiennej oceniam pozytywnie, Trener Łukasz Szymański w pełni wykorzystał każdą jednostkę treningową w przygotowaniu zawodników do ligi poprzez urozmaicone zajęcia w cyklu przygotowawczym.  8. Czy planujecie stworzenie drugiej drużyny seniorów?

K.D: Planujemy. Była by to świetna alternatywa dla naszej szerokiej kadry jak i dla młodych obiecujących zawodników z drużyny juniorów. Mamy jeszcze trochę czasu także wszystko jest na dobrej drodze. 


9. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa w klubie ? 

K.D: Stabilna ale nie ukrywam, że przy takiej ilości grup i sekcji treningowych jak i również prac modernizacyjnych na stadionie zapotrzebowanie finansowe klubu jest duże. 


10. Klub rozprowadza wśród kibiców szaliki, kubki a od tego sezonu kibice mogą również zakupić karnety na mecze Klimontowianki czy planujecie jakieś inne gadżety dla kibiców?

K.D: Tak planujemy sprzedaż koszulek Klimontowianki. Już niebawem będzie przygotowana grafika koszulki kibicowskiej. 


11. Jak ocenia Pan kibiców naszego klubu?

K.D: Bardzo pozytywnie . Ostatni mecz ze Stalą Rzeszów pokazał, że zainteresowanie piłką nożną w Klimontowie jest bardzo duże, a kibice utożsamiają się z naszym klubem i bardzo chętnie obserwują jego poczynania. 


12. Jakie są wasze plany na przyszłość ?

K.D: Priorytetem dla nas jest szkolenie młodzieży, zapewnienie im wykwalifikowanej kadry trenerskiej oraz warunków do rozwijania swojej pasji. 


13. O co w nowym sezonie będzie grała Klimontowianka w klasie okręgowej? Czy będzie to awans? Jaki cel stawiacie pierwszej drużynie?

K.D: Cel jest tylko jeden - awans do IV Ligi.

DZIĘKUJĘ :)