2020-08-10 10:57  -  Weronika

Dla Ciebie Dominik!

9-tego sierpnia 2020r. Klimontowianie rozegrali kolejny mecz ligowy. Ich sportowym rywalem była drużyna Piaskowianka Piaski, którą pokonali z wynikiem 1:0 dla zielono-czerwonych.  W 13. minucie meczu strzelcem bramki dla Klimontowian był Kamil Wochniak. Niestety pojawiły się także żółte kartki, którymi ukarani zostali Karol Borycki oraz Kamil Wochniak.

Skład Klimontowianki: Majchrowski- Śmiech, Wochniak, Niziołek, Mikosa, Kaczmarczyk, Wiśniewski, Kiliański, Stępień, Rożek, Hołody, Gadowski, Borycki, Miłek, Pacholczak, Konecki, Wójcik, Lasota.

Wczorajszy dzień był dla wszystkich wyjątkowy. Mecz ten poświęcono na upamiętnienie tragicznie zmarłego Dominika Kaczora. Zawodnicy Klimontowianki ukazali się na boisku w koszulkach z wizerunkiem zmarłego kolegi. Wszyscy zgromadzeni na stadionie uczcili pamięć Dominika minutą ciszy. W trakcie meczu można było ujrzeć wolontariuszki zbierające pieniądze na akcje pt. ,,Spokojny powrót Dominika’’.

Przed meczem była minuta ciszy dla Dominika Kaczora, zmarłego w Holandii 23-letniego piłkarza Klimontowianki. -nasi zawodnicy bardzo chcieli wygrać, zagrali z ogromna determinację. To zwycięstwo dedykujemy Dominikowi, z którego odejściem ciężko jest się nam pogodzić. W trakcie meczu były też zbierane pieniądze na sprowadzenie Ciała Dominika do Polski. Wpływy z biletów, zebrane pieniądze w całości przekażemy rodzinie Dominika. W sumie ze zbiórki w czasie meczu i z biletów zebraliśmy 12 tysięcy złotych. Puszki z pieniędzmi przywieźli OKS Obrazów i Piast Osiek, za co bardzo dziękujemy - powiedział nam Piotr Ziomek, kierownik drużyny z Klimontowa.

Również na dzień 9 sierpnia suma pieniędzy dla Dominika na koncie klubu wyniosła około 12 tyś.

Chcemy Państwu podziękować za tak ogromny odzew, obecność i każdą przekazaną złotówkę. Razem mamy wielką moc!