2020-08-15 14:40  -  Weronika, Mateusz

Podtrzymać passę- wygrać pierwszy raz w Kazimierzy

Podtrzymać passę- wygrać pierwszy raz w Kazimierzy

Po zwycięstwie nad Piaskowianką Piaski 1:0 podopiecznych Łukasza Szymańskiego czeka kolejna seria ciężkich wyjazdów. Już w najbliższą niedzielę zagrają w Kazimierzy Wielkiej z tamtejszą Sparta. Tydzień później a dokładnie w niedzielę 23 sierpnia zmierzą się z drużyną Piast Stopnica na boisku zielono- czerwonych. Jednak zajmijmy się najbliższym spotkaniem klimontowian. 

Zespół Sparty po dwóch rozegranych ligowych spotkaniach zajmuje szóstą pozycję w ligowej tabeli z jednym strzelonym golem. Najlepszym strzelcem w drużynie Sparty po dwóch kolejkach jest Piotr Mocherek, który na swoim koncie ma 1 trafienie. Jedno zwycięstwo, jeden remis i zerowa liczba porażek to dorobek biało -niebiesko-czerownych rozgrywających swoje ligowe spotkania na własnym boisku. Uwagę przykuwa na pewno spotkanie ze Świtem Ćmielów, w którym zdobyli jedną bramkę w 79 minucie spotkania. W 70 minucie meczu żółtym kartonikiem ukarany został Cezary Odrobina.


Patrząc na historię spotkań, oczywiście tych czysto piłkarskich na linii Kazimierza Wielka - Klimontów to zdecydowanie lideruje zespół ze stolicy powiatu kazimierskiego. Ba, Klimontowiance nie udało się nigdy wygrać w Kazimierzy ale pokolei. Mamy 2002 rok, zespół Klimontowianki po rocznym bacie w klasie A wraca na boiska świętokrzyskiej okręgówki. W 9 kolejce zielono-czerwoni podejmują Spartę i wygrywają to spotkanie 1-0. Niestety goście odgryźli się wiosenną 2003 roku kiedy to rozgromili piłkarzy Klimontowianki 5-1. Na kolejne spotkania ligowe ze Spartą czekamy ponad 10 lat. Po piłkarskich sukcesach w Klimontowie i historycznym wtedy awansie Klimontowianki do IV ligi znów stawiamy czoła piłkarzom z Kazimierzy Wielkiej. Kolejno w sezonie 2013/14 oraz 2014/15 - wtedy to też zespół prowadzony przez Stanisława Owcę wywalczył awans do III ligi i na równy rok znikł z boisk świętokrzyskiej czwartej ligi. Wróćmy jednak do sezonu 2013/2014. Pierwsze spotkanie rozgrywamy na własnym placu gry i po dość emocjonującym spotkaniu pokonujemy gościć 4:3 a bramki dla naszej drużyny wówczas strzelali: Maciej Kiliański, Jakub Łowicki oraz Wiktor Piątkowski. Wiosną 2014 roku remisujemy 1:1 w Kazimierzy a na listę strzelców wpisują się kolejno w 23 minucie Maciej Kiliański oraz w 68 Pepe Dramę który pewnie wtedy wykonał rzut karny. W sezonie 2014/15 zielono-czerwoni spotkaniami z zespołem kazimierskiej Sparty inaugurowali rozgrywki zarówno te jesienne jak i wiosenne. Jesienią a tak dokładnie to latem 9 sierpnia podopieczni Grzegorza Klepacza ulegli 0:1 zaś w marcu następnego roku przegrali w Kazimierzy 2:1. Kolejny a zarazem ostatni pojedynek piłkarski na linii Kazmierza Wielka - Klimontów mamy w sezonie 2017/2018. Wtedy to obydwa spotkania tak samo jak i w Kazimierzy czy Klimontowie zakończyły się bezbramkowym remisem. Jesienią zaś 2019 roku podopieczni Łukasza Szymańskiego ulegli w stolicy powiatu kazimierskiego 2:1 a jedyną w  tym meczu bramkę dla Naszej drużyny zdobyli Maciej Kiliański.  Reasumując - zielono-czerwonym od 2002 roku nie udało się wywieźć 3 punktów z Kazimierzy.