2020-09-30 13:45  -  Klimontowianka Klimontów

Lider jedzie na derby powiatu sandomierskiego

Lider jedzie na derby powiatu sandomierskiego

Już w najbliższą niedzielę Podopieczni Łukasza Szymańskiego udadzą się na derbowe spotkanie do Dwikóz by w ramach X. kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej zagrać o kolejne trzy punkty z miejscową Spartą. 


Zespół Sparty Dwikozy po rozegraniu dziewięciu spotkań ligowych plasuje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie 5 punktów. Warto wspomnieć, że w Dwikozach po złych wynikach podjęto decyzję o zmianie trenera. Tomasza Rychla zastąpił Marcin Siudak - były zawodnik Klimontowianki. I o ile uważano, że zmiana trenera przyniesie jakieś pozytywne skutki o tyle na tym się zakończyło. Zespół Sparty jak nie punktował tak nie punktuje. 

Prawdę mówiąc wygrał na własnym boisku ze Świtem Ćmielów (1:0), zremisował również u siebie z ostatnim rywalem Klimontowianki, Kamienną Brody (1:1) czy przywiózł punkt z Chmielnika ale to i tak mało, bo przecież w zespole spod Sandomierza jest kilku naprawdę wartościowych piłkarzy a sami zawodnicy czy sztab szkoleniowych mieli inne plany niż bój o byt w świętokrzyskiej okręgówce. 


To jednak problemy są Sparty my zobaczmy co słychać w drużynie prawadzonej przez trenera Łukasza Szymańskiego. Po chorobie do drużyny wraca Dominik Kaczmarczyk a kontuzje wyleczył Kacper Gadowski i miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie aby obaj byli do dyspozycji trenera w najbliższą niedzielę. 


Samo spotkanie dla piłkarzy z Klimontowa nie będzie najłatwiejsze. Tak jak to ze Zrywem Zbigniewice, tak jak każde. Nie dość, że to lokalne derby to do Dwikóz przyjeżdża lider. A jak dobrze wszyscy Wiemy, jak przyjeżdża lider to motywacja u przeciwnika jest dwa razy większa. 

Każdy kto chodź raz był na meczu Sparty z Klimontowianką dobrze wie jak One wyglądają. Dużo walki, kartek no i kontuzji. 

Mecz z podtekstatmi bo w zespół z Dwikóz reprezentuje dość spora liczba zawodników którzy swój epizot z piłką zaliczyli też w Klimontowie. 

Ciężko tu nie wspomnieć o Karolu Głowackim, Mateuszu Kuszaju czy Dominiku Dubiel.

Do Dwikóz zaś wróci dobrze znany lokalnym kibicom Karol Borycki no i obecny napastnik klimontowian Michał Hołody.


Reasumując przed podopiecznymi Łukasza Szymańskiego ciężki bój o ligowe punkty. My jednak gorąco wierzymy w to, że zielono-czerwoni pokażą klasę lidera i swój styl gry a trzy punkty przyjadą do Klimontowa. 


Spotkanie X kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej zostanie rozegrane na stadionie Sportowym w Dwikozach w niedzielę 4 października o godzinie 15.00 na które już dziś Wszystkich sympatyków Naszego klubu gorąco zapraszamy.