2020-10-06 18:17  -  Mateusz

Po dziesiąte zwycięstwo w tej rundzie

Po dziesiąte zwycięstwo w tej rundzie

Po dwóch spotkaniach co ważne wygranych na wyjazdach podopieczni Łukasza Szymańskiego wracają przed własną publiczność. W ramach XI kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej zielono-czerowni podejmą przy Zysmana dziesiąta drużynę w ligowej tabeli Victorię Skalbmierz. 


Zespół Victoria po rozegraniu dziesięciu spotkań na swoim koncie uzbierał 10 punktów. Trzykrotnie wygrywał, raz dzielił się ze swoim rywalem punktami oraz sześciokrotnie przegrywał. 14 strzelonych bramek i 20 straconych to dorobek ekipy z powiatu kazimierskiego.

Jak idzie Naszym niedzielnym rywalom na wyjazdach? A no nie za dobrze, bo uzbierał tylko 4 punkty. Victoria wygrał w Ćmielowie z tamtejszym Świtem 1:3, zremisowała w Piaskach 1:1 no i przegrywała kolejno w Miedzianej Górze, Kazimierzy Wielkiej, Stopnicy oraz w Kunowie. 

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole z Skalbmierza jest Kamil Adamski, który dotychczas na swoim koncie ma 6 trafień. 

W swoim ostatnim starciu pomiędzy Klimontowianką a Victorią górą była drużyna  lidera świętokrzyskiej klasy okręgowej. W inauguracyjnym meczu sezonu 2019/20 zielono-czerowni pokonali wówczas beniaminka okręgówki po dwóch bramkach Kamila Dziadowicza oraz jednym trafieniu Maćka Kilianskiego. Chodź prawdę mówiąc zespół prowadzony tak jak i teraz przez trenera Łukasza Szymańskiego dość mocno się męczył bo wynik goście otworzyli dopiero w 84 minucie spotkania. 


Podsumowując do Klimontowa zawita drużyna która na wyjazdach może nie tyle co nie lubi punktować ale na pewno nie jest jej to atutem. My mocno wierzymy w to, że zielono-czerowni nie zbłądzą z zwycięskiego szlaku a tym samym zanotują już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Chodź trzeba dodać, że dla Naszych piłkarzy na pewno nie będzie to spacerek bo liderowi punktów nikt za darmo nie oddaje. 


Spotkanie XI kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej rozpocznie się o godzinie 15.00 w niedzielę 11 października na stadionie miejscowej Klimontowianki na które już dziś pragniemy zaprosić wszystkich sympatyków, kibiców Naszego klubu.