2021-01-19 19:52  -  Weronika

Krzysztof Dywan: Niebawem opublikujemy transfery.

Krzysztof Dywan: Niebawem opublikujemy transfery.

Dzisiejszy wieczór poświeciliśmy na rozmowę z Prezesem Naszego klubu Krzysztofem Dywanem. Pytania dotyczyły przede wszystkim  przyszłości klubu ale i nie tylko. 


1. Minął rok od momentu kiedy Klimontowianka ma nowe władze, na czele z prezesem Krzysztofem Dywanem. Jak ocenia Pan miniony rok? Jak układała się współpraca z innymi członkami zarządu? Jak wygląda współpraca na linii klub a władzami Miasta i Gminy Klimontów? 

Mimo panującej pandemii zakładane cele zostały zrealizowane . W rundzie jesiennej zgłosiliśmy rekordową liczbę drużyn młodzieżowych (seniorzy, Junior starszy, trampkarz starszy, Młodzik starszy, Młodzik Młodszy, Orlik Starszy, dwie drużyny Żaka starszego, Żak Młodszy oraz najmłodsza drużyna skrzatów, które uczestniczyły w rozgrywkach ŚZPN). Dużym zainteresowaniem cieszyła się sekcja kolarska, która pomimo pandemii mogła trenować niemal cały rok. Współpraca z Zarządem wygląda bardzo owocnie. Każdy w miarę możliwości poświęca swój czas dla dobra klubu. Współpraca z Burmistrzem wygląda bardzo dobrze, wszystkie plany i pomysły analizujemy i rozważamy na bieżąco. W 2020 roku na stadionie wymieniliśmy darnie w polach karnych i rozpoczęliśmy budowę altany.


2. Jakie plany klub wyznacza sobie na najbliższy rok? Oczywiście patrzmy tutaj na aspekt czysto sportowy oraz organizacyjny. Czego możemy się spodziewać?

Chcemy w podobnym stylu jak na jesieni rozegrać rundę wiosenną i awansować do IV ligi. Ponadto mamy ambitne plany w stosunku do Naszego obiektu m.in. budynku klubowego, dokończenie altany, budowa i zamontowanie 200 miejsc siedzących po drugiej stronie boiska, zabudowanie trybuny tak aby mogły być wykorzystane jako magazyny oraz budowa 250m pumtracku.


3. Po rundzie jesiennej piłkarze Klimontowianki zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 42 punktów. Na 15 ligowych spotkań tylko raz przegrali. Co zdaniem prezesa wpłynęło na tak dobrą postawę zawodników? 

Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu zespołu przez trenera Szymańskiego oraz sumienne zaangażowanie samych zawodników mogliśmy się cieszyć takimi wynikami. Swój wkład w sukces ma również vice prezes Piotr Sudy, który umożliwiał zawodnikom korzystanie z niekonwencjonalnych metod treningowych.


4. Niebawem piłkarze Klimontowianki wrócą do zajęć które będą miały na celu przygotować drużynę do rundy wiosennej. Czy trenerem dalej będzie Łukasz Szymański? Szykują nam się jakieś ruchy kadrowe? 

Na stanowisku dalej  zostaje Łukasz Szymański, który w 100% zrealizował zakładane cele. Co do ruchów kadrowych prowadzimy rozmowy, także niebawem transfery będą opublikowane.


5. Czego życzyłby sobie prezes w tym nowym roku? A czego życzyć możemy prezesowi?

Życzę sobie aby wszystkie plany się spełniły  i aby stadion Klimontowianki był miejscem, w którym każdy może spędzić aktywnie swój czas, niezależnie w jakim jest wieku i jaką uprawia dyscyplinę sportową. Natomiast mi możecie życzyć wytrwałości w tym co robię.


My oczywiście życzymy Prezesowi tej wytrwałości!