2021-04-30 14:12  -  Klimontowianka Klimontów

Wrócić na zwycięską drogę

Wrócić na zwycięską drogę

Piłkarzy Klimontowianki czeka dość wyczerpujący weekend. W sobotę 1 maja zagrają wyjazdowe spotkanie w Ćmielowie z tamtejszym Świtem zaś dwa dni później w poniedziałek 3 maja udadzą się do Piasek na spotkanie z Piaskowianką w ramach zaległej kolejki spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym. 

Po porażce na własnym obiekcie z Unią Sędziszów 0:1 zawodnicy lidera świętokrzyskiej klasy okręgowej o kolejne trzy punkty powalczą z broniącą się przed spadkiem drużyną Świtu Ćmielów. 
Drużyna z powiatu ostrowieckiego po rozegraniu 18 ligowych spotkań na swoim koncie uzbierała 22 punkty i plasuje się na 10 pozycji w ligowej tabeli. Podopieczni dobrze znanemu Nam jak i klimontowskim kibicom, Grzegorza Klepacza zdołali zdobyć 22 bramki przy czym tracą ich 30.  Piłkarze Świtu na własnym obiekcie zanotowali sześć zwycięstw, cztery remisy oraz osiem porażek. W ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Kamienne Brody 1:2. Jesienią ubiegłego roku podopieczni Łukasza Szymańskiego rozgromili w Klimontowie biało-niebieskich 4:0 po dwóch bramkach Macieja Miłka oraz trafieniach Jacka Rożka i Macieja Kiliańskiego. 
W trakcie zimowej przerwy w drużynie z Ćmielowa doszło do kilku zmian kadrowych. Zespół opuścił Konrad Dziedzic który zasilił Łysicę Bodzentyn a drużynę Świtu wzmocnili: Piotr Górczyński oraz Filim Szemraj z juniorów KSZO i Łukasz Portacha który trafił z b'klasowego Esteru Wojciechowice. 
Najskuteczniejszymi zawodnikami sobotniego rywala klimontowian są: Konrad Skwarliński który na swoim koncie posiada 7 trafień oraz Ksawery Foremniak cieszący się ze zdobycia gola czterokrotnie. |

Do drużyny Klimontowianki po kontuzji mięśnia dwugłowego wraca Jarosław Piątkowski. Z pełnym obciążeniem trenuje także Karol Śmiech który jest również już do  dyspozycji trenera Łukasza Szymańskiego. |

Sobotnie spotkanie pomiędzy Świtem Ćmielów a Klimontowianką Klimontów zostanie rozegrane na stadionie miejskim w Ćmielowie o godzinie 11.00, ze względu na panujące zagrożenie epidemiologiczne mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności.