2021-05-01 17:14  -  Klimontowianka Klimontów

W Ćmielowie zgodnie z planem

Piłkarze Klimontowianki w meczu XXIII kolejki Świętokrzyskiej klasy okręgowej pewnie pokonali w Ćmielowie tamtejszy Świt 0:3 (0:1) po dwóch bramkach Jarosława Piątkowskiego oraz trafieniu Maćka Kiliańskiego.

Trener zielono-czerwonych Łukasz Szymański na to spotkanie dokonał kilku zmian kadrowych w wyjściowej jednestance. Na bokach obrony zobaczyliśmy powracających do drużyny Karola Głowackiego oraz Karola Śmiecha w środku pomocy Arka Stępnia zastąpił Dominik Kaczmarczyk a w ofensywie u boku Jacka Rożka zagrał Jarosław Piątkowski. Jak się okazało szkoleniowiec naszej drużyny miał na to spotkanie nosa. Bo na pochwałę zasługuje w grze obranej Śmiech jak i Głowacki a wychowanek Klimontowianki, Jarek Piątkowski pokazał się w tym spotkaniu dużym doświadczeniem i przede wszystkim zimną krwią gdzie dwukrotnie pokonywał golkipera gospodarzy.

Dzisiejsza potyczka powinna być już zamknięta praktycznie w pierwszej połowie bo piłka po strzale Piątkowskiego na początku meczu trafiła w słupek a efektownym ale nie tyle efektywnym strzałem popisał się także Maciej Miłek gdzie piłka uderzona z woleja również zatrzęsła słupkiem Świtu. W drugiej połowie swojego szczęścia również szukali Patryk Niziołek oraz Łukasz Cebula których strzały z głowy lądowały ponad poprzeczką.

Reasumując dzisiejsze spotkanie to zasłużone zwycięstwo Naszych piłkarzy. Gra znacznie wyglądała lepiej niż w meczu z Unią ale wierzymy, że stać ich także na znacznie więcej. Kolejne spotkanie Klimontowianka rozegra już w najbliższy poniedziałek w Piaskach o godzinie 17:00 gdzie zmierzy się z tamtejszą Piaskowianką.