2021-05-02 11:09  -  Klimontowianka Klimontów

Iść za ciosem

Iść za ciosem

Przed zawodnikami Klimontowianki dość intensywny weekend majowy. Już jutro o godzinie 17.00 w Piaskach rozegrają zaległe spotkanie 17 kolejki klasy okręgowej. 


Zespół z Piasek po rozegraniu 19 spotkań plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 29 punktów. Osiem zwycięstw, pięć remisów i sześć porażek to dorobek podpiecznych Michała Borka. W trakcie rozegranych spotkań żółto-zieloni zdołali strzelić 36 bramek przy czym tracąc ich o dziesięć mniej. Na własnym obiekcie piłkarze Piaskowianki są niebywale groźni. Jesienią wynikiem 2-1 pokonali v-ce lidera rozgrywek Spartę Kazimierza Wielka i takim stosunkiem bramkowym urwali także punkty dobrze spisującej się w tym sezonie Unii Sędziszów. Warto dodać, że zespół z powiatu jędrzejowskiego odnotował u siebie tylko dwie porażki. Jedną z nich było wczorajsze spotkanie z Zenitem Chmielnik przegrane 1-2 oraz wrześniowy mecz z Wichrem Miedziana Góra w którym to o jedną bramkę okazali się lepsi goście (0:1). 

Zimą w zespole Piaskowianki doszło do sporych zmian kadrowych. Klub opuścili bracia Rafał i Krzysztof Szymańscy którzy to kolejno trafili do Naporzodu Jędrzejów oraz buskiego AKS. Z klubem postanowili się pożegnać również: Kamil Król (Unia Sędziszów), Hubert Pańtak (AKS Busko) oraz Patryk Kośmider (GKS Imielno). W ich miejsce włodarze Piaskowianki postanowili pozyskać: Przemysława Antosa, Michała Borka, Kamila Maja z Victorii Skalbmierz, Konrada Czarnieckiego z GKS'u Imielno, Mateusza Domagałę z Naprzodu Jędrzejów, Pawła Dudka, Tomasza Faryna, Huberta Pietrasiewicza, Michała Więckowskiego z Oldboys Jędrzejów, Mateusza Stępnia z Unii Małogoszcz oraz kilku wyrużniających się zawodników z juniorów. 

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu Piaskowianki jest Rafał Krzysztofik który wraz z Jackiem Rożkiem dzieli się fotelem króla strzelców z dorobkiem 12 bramek. Pięcioma trafieniami może również pochwalić się Kacper Sęk a cztery razy do bramki rywali trafiał brat Rafała, Dawid Krzysztofik. 

Jesienią ubiegłego roku podpieczni Łukasza Szymańskiego pokonali siódmy zespół klasy okręgowej 1-0 po bramce Kamila Wochniaka. 


Patrząc na to jak piłkarze Piaskowianki spisują się na własnym obiekcie możemy śmiało stwierdzić, że na pewno nie będzie to spacerek dla Naszych piłkarzy. Klimontowianie będą musieli włożyć w to spotkanie dużo walki, wysiłku oraz zaangażowania by wywieźć z Piasek jakiekolwiek punkty. Plusem jest to, że spoglądając do szatni Naszych piłkarzy nie widzimy nikogo kto mógłby być niedyspozycyjny na ten mecz a co za tym idzie trener zielono-czerwonych ma dużą możliwość rotacji w wyjściowym składzie zwłaszcza przy tak intensywnych grach. 

Nam nie pozostaje nic innego jak wierzyć w pewne zwycięstwo naszej drużyny o dopisanie kolejnych trzech punktów do ligowej tabeli. 


Mecz 17 kolejki klasy okręgowej pomiędzy Piaskowianką a Klimontowianką rozpocznie się w poniedziałek, 3 maja o godzinie 17.00 na stadionie sportowym w Piaskach.