2021-05-07 15:59  -  Klimontowianka Klimontów

Przystanek: Kamienna

Przystanek: Kamienna

Po intensywnym piłkarskim weekendzie majowym, podopiecznych Łukasza Szymańskiego czeka kolejne spotkanie w ramach XXIV kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej.

Niedzielnym rywalem klimontowian będzie Kamienna Brody, drużyna która po rozegraniu dwudziestu ligowych spotkań plasuje się na trzynastej, grożącej spadkiem do klasy A pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 19 punktów. Podopieczni Marcina Dynarka w trakcie rozegranych ligowych meczów zdołali strzelić 31 bramek przy czym tracąc ich 37. Rundę wiosenną sezonu 2020/21 ekipa z powiatu starachowickiego fatalnie, bowiem przegrali wszystkie wiosenne ligowe potyczki. Nie lepiej biało-niebiescy radzą sobie na wyjazdach w tym sezonie. Rozgrywając dziesięć spotkań jako gość zdołali zdobyć zaledwie 7 punktów z bilansem bramkowym 11-17 przy czym odnieśli tylko jedno zwycięstwo grając na boisku rywala a miało to miejsce 16 sierpnia ubiegłego roku kiedy to w Stopnicy pokonali tamtejszy Piast 1-3 po bramkach Marcina Dynarka, Piotra Kiljańskiego oraz Kacpra Maciejczyka. Kolejno piłkarze Kamiennej na wyjazdach czterokrotnie remisowali w meczach z: Piaskowianką Piaski 0-0, Stalą Kunów 1-1, Spartą Dwikozy 1-1, Bucovia Bucowa 3-3 i pięciokrotnie musieli uznać wyższość gospodarzy: Świt Ćmielów 2-1, Victoria Skalbmierz 2-0, Wicher Miedziana Góra 2-0, Unia Sędziszów 3-1 oraz w ostatniej kolejce polegli Sparcie Kazimierza Wielka 1-0. 
Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Bród jest Marcin Dynarek który razem z Naszym napastnikiem Jackiem Rożkiem dzieli fotel króla strzelców z dorobkiem 12 goli. Sześcioma trafieniami może pochwali się Piotr Kiljański a o trzy mniej na swoim koncie ma Dawid Soboń.
W niedzielnym spotkaniu z Klimontowianką w drużynie Kamiennej na pewno zabraknie Kacpra Grudzieckiego, który w meczu z v-ce liderem ujrzał czwartą żółtą kartkę i zgodnie z regulaminem rozgrywek musi pauzować w najbliższej kolejce. 
W trakcie zimowej przerwy w zespole prowadzonym przez grającego trenera Marcina Dynarka doszło do kilku zmian kadrowych. Klub opuścił Konrad Małaczek który zasilił szeregi Naszej drużyny a do szatni Kamiennej trafili: Karol Tłuczkiewicz z juniorów KSZO, Wiktor Tomanek z juniorów Juventy Starachowice, Michał Wojton z Łysicy Bodzentyn oraz Jakub Wyka z Dąb Paszkówka. Ponado klub wzmocniło kilku wyróżniających się juniorów. 
W rundzie jesiennej podopieczni Łukasza Szymańskiego pokonali w Brodach, Kamiennę 1:3 po bramkach Michała Mikosy, Arkadiusz Stępnia oraz Jacka Rożka. 

Spotkanie XXIV kolejki święorzyskiej klasy okręgowej pomiędzy Klimontowianką Klimontów a Kamienną Brody rozpocznie się w niedzielę 9 maja o godzinie 17:00 na stadionie piłkarskim w Klimontowie. Pragniemy Państwu przypomnieć, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem, mecze odbywają się bez udziału publiczności.