2021-05-15 18:52  -  Klimontowianka Klimontów

Zwyciężyć przy kibicach

Zwyciężyć przy kibicach

Już jutro Klimontowianka zmierzy się ze Spartą Dwikozy w derbach powiatu sandomierskiego w ramach 25. kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej. Podopieczni trenera Łukasza Szymańskiego walczą o awans do IV ligi a zielono-żółto-czerwoni potrzebują punktów jak ryba wody aby końcówka sezonu nie była nerwowa bowiem ekipa Marcina Siudaka broni się przed spadkiem do klasy A. 

Sparta Dwikozy po 21 rozegranych spotkaniach meczach zajmuje 11. miejsce w tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej z 24 punktami na koncie. Na taką zdobycz punktową podopiecznych Marcina Siudaka składa się 7 zwycięstw, 3 remisy oraz 11 porażek. Nasi niedzielni goście w minionej kolejce pokonali na własnym boisku drużynę Piaskowianki Piaski 3:0 a gole dla gospodarzy strzelili Mateusz Majewski, Wiktor Chorab i Bartłomiej Markiewicz. Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Chmiel, który w 21 występach zdobył 6 bramek. Drugi pod tym względem Kamil Guściora może pochwalić się 5 strzelonymi golami w 14 meczach. 

Klimontowianka po 21 rozegranych meczach plasuje się na 1. miejscu w tabeli z dorobkiem 54 punktów. W ostatnim meczu zielono-czerwoni pokonali przy ul. Zysmana Kamiennę Brody 4:2 (2:0) po dwóch bramkach Jarosława Piątkowskiego oraz trafieniach Jacka Rożka i Maćka Miłka.  W niedzielnym meczu trener Łukasz Szymański będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. 

W rundzie jesiennej teraźniejszego sezonu piłkarze Klimontowianki pokonali w Dwikozach miejscową Spartę 0:3 a do bramki gospodarzy trafiali wtedy kolejno Patryk Niziołek, Maciej Miłek oraz Michał Mikosa. 

W trakcie zimowej przerwy w zespole Sparty doszło do kilku zmian kadrowych. Zespół opuścił dobrze znany nam jak i kibicom Sparty, Karol Głowacki a do Sportową trafili Michał Ciepliński z Alitu Ożarów, Paweł Koczwara z Jezioraka Chwałowice, Michał Kubicki - Zryw Zbigniewice a ponadto zespół wzmocniło kilku utalentowanych zawodników z juniorów. 

Mecz 25. kolejki klasy okręgowej pomiędzy Klimontowianką a Spartą Dwikozy rozpocznie się w niedzielę, 16 maja o godzinie 17:00 na stadionie piłkarskim w Klimontowie. 

Dla Wszystkich którzy z jakiegokolwiek powodu nie będą mogli zasiąść na trybunach przy Zysmana zapraszamy na Nasz klubowy FanPage gdzie przeprowadzimy dla Państwa transmisję na żywo z tego spotkania a zaczynamy kilka minut przed godziną 17:00. 

Mecz z udziałem kibiców w proporcjach 25% pojemności stadionu. Przybądź na mecz wcześniej, kup bilet i oglądaj naszych piłkarzy w drodze po awans.