2021-08-24 09:36  -  Weronika

Trudny mecz z Kajetanowem.

Trudny mecz z Kajetanowem.

W ubiegłą niedziele Klimontowianka rozegrała swój 3 mecz w IV lidze. Na własnym boisku zmierzyliśmy się z drużyną Lubrzanki Kajetanów. 


Klimontowianka zagrała w składzie: Pietrasik- Halat, Niziołek, Miłek, Gach, Podolak, Dubiel, Stępień, Piątkowski, Rożek, Rusak. A do dyspozycji trenera byli również: Burczyński, Kaczmarczyk, Burek, Śmiech, Turek, Hołody, Lipiński. 


Cały mecz przebiegał w dość nerwowej atmosferze. Zaczęło sie dość spokojnie. Natomiast już w 7 minucie doszło do faulu z czego wynieśliśmy pierwszego gola. Maciej Miłek huknął w światło bramki z rzutu karnego. Niecałe 3 minuty później nastąpiła zmiana w drużynie gości. 


Objęliśmy prowadzenie w tym meczu, natomiast nie nacieszyliśmy się tym długo. W 26 minucie bramkarz Naszej drużyny wykopał piłkę, którą na lini obrony kopnął zawodnik gości i wyrównali mecz na 1:1 (strzelec Michał Bracha). Podczas pierwszej połowy mieliśmy dużo szans na podwyższenie wyniku np. po niewykorzystanym rzucie rożnym. Szanse na spektakularną bramkę miał również Dominik Dubiel jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 45’ żółtym kartonikiem ukarany został Nasz zawodnik- Arkadiusz Stępień. Drugą połowę rozpoczęliśmy dość dynamicznie. Obie drużyny goniły za punktami. W 51’ doszło do przepychanek na boisku po nieczystej próbie odebrania piłki, przez co zawodnik gości Paweł Żmuda oraz Kamil Halat zostali ukarani żółtymi kartkami. Niedługo po tym Paweł Żmuda po raz kolejny ujrzał kartonik o barwie żółtej, co skutkowało Jego zejściem z boiska. Od tamtej minuty drużyna gości walczyła o punkty w 10. 


Na boisku dalej trwała nerwówka. 62 minuta była napełniona emocjami zawodników jak i wszystkich kibiców na trybunach. W tym czasie do spięcia doszło między Maciejem Miłkiem a zawodnikiem Lubrzanki. W wyniku tego starcia żółty kartonik otrzymał Maciek Miłek a czerwoną kartką został ukarany bramkarz Kajetanowa. Ta decyzja sędziego zatrzęsła całą trybuną. 


Zmiany w drugiej połowie starcia:

64’ Podolak - Śmiech

69’ Dubiel - Turek

75’ Gach - Hołody

86’ Miłek - Burek


To 80 minuta zadecydowała o wyniku meczu. Jacek Rożek wykorzystując rzut wolny podniósł wynik na 2:1.