2021-11-24 14:22  -  Klimontowianka Klimontów

Piotr Sudy: Jestem dumny z Naszych chłopców

Piotr Sudy: Jestem dumny z Naszych chłopców

Dziś swoj drogocenny czas poświecił Nam v-ce prezes klubu Klimontowianki, Pan Piotr Sudy. Człowiek który na dobre i złe jest z zawodnikami i tym klubem, osoba która dba o każdy jakikolwiek szczegół. 


1. Dzień Dobry! Panie Piotrze. Ciężko Pana uchwycić do rozmowy ale w końcu Pana mamy. Niech Pan Nam powie jak Pan dzieli obowiązki zawodowe jako właściciela Restauracji&Pensjonatu „Cykady” a funkcją v-ce prezesa klubu Klimontowianki? 


W natłoku wszystkich moich zajęć jest to dla mnie odskocznia od ciągłego stresu związanego z prowadzeniem działalności. Piłka jest moją pasją wiec robię to z przyjemnością.


2. Bywa Pan na każdym meczu Klimontowianki? Nie ważne czy to wyjazd czy też gramy na własnym boisku. Można powiedzieć, że żyje Pan tą drużyną?! 


Staram się być na każdym meczu naszej drużyny niezależnie czy to jest mecz wyjazdowy czy mecz u siebie. Uważam że jako członek zarządu to jest mój obowiązek wspierać drużynę i pomagać jej we wszystkich trudnościach.


3. Jak ocenia Pan postawę piłkarzy w rundzie jesiennej jako beniaminka Hummel IV ligi? 


Jestem bardzo zadowolony i dumny z tego że potrafiliśmy zbudować zespół który gra na wysokim poziomie w IV lidze i potrafi na boisku dużą ambicja i zaangażowaniem sprawić nam kibicom nie jedną niespodziankę wygrywając z wyżej notowanymi przeciwnikami.


4. W trakcie sezonu z drużyny wypadły dwa trzy ogniwa. Dominik Dubiel, Sebastian Rusak oraz Łukasz Cebula czym było to spowodowane? 


Dominik Dubiel oraz Sebastian Rusak z powodu kontuzji natomiast Łukasz Cebula z powodów osobistych.


5. Mimo tego piłkarze Klimontowianki włączają się do drużyn które najmniej straciły bramek. Warto wspomnieć o tym iż, po dotkliwej porażce w Kielcach zawodnicy Łukasza Szymańskiego stracili w kolejnych dwóch ligowych spotkaniach tylko dwie brani. Co wpłynęło na tak szczelna defensywę mimo takich ubytków. No bo przecież straciliśmy trzech środków obrońców. 


Pomimo ubytków kadrowych mamy w swoich szeregach dużo jakościowych zawodników defensywnych jaki i ofensywnych. Cała drużyna pracuje na sukces co przekłada się na wyniki w meczach.


6. Chodzą słuchy, że zespół Klimontowianki na wiosnę będzie mocniejszy. Może Pan Nam coś zdradzić na ten temat?!


Na pewno będzie mocniejszy bo mamy w planach dobrze przepracować okres zimowy a jeżeli chodzi o wzmocnienia kadrowe to na to pytanie odpowiem w przyszłym roku.


7. Czy w obserwacji sztabu jak i zarządu są zawodnicy którzy zimą zasili szeregi Naszego klubu? Jeśli tak to czy może Pan Nam zdradzić nazwiska tych kandydatów!? 


Cały sezon sztab naszego klubu  obserwuje zawodników którzy mogli by zasilić i wzmocnić drużynę.


8. Od przejęci Klimontowianki przez nowe władze mija drugi rok. Jak ocenia Pan relacje na lini Burmistrz Miasta Klimontów - Klimontowianka a także czy nowy zarząd spełnia swoje obowiązki?


Współpraca z Panem burmistrzem Markiem Goździewskim układa się bardzo dobrze dzięki czemu możemy rozwijać i realizować nasze plany i zadania jakie stoją przed zarządem i klubem. Pan burmistrz przez te dwa lata Nas mocno wspiera za co chcę serdecznie podziękować.

A jeżeli chodzi o zarząd Klimontowianki wszyscy pracują dla jednej idei więc staramy się dawać wszystko dla dobra naszego klubu


9. W 2022 roku będziemy obudzicie 70-lecie powstania Klimontowianki. Czy na ten jubileusz planowany jest jakiś szczególny scenariusz?


Jeżeli chodzi o 70- lecie klubu jesteśmy w trakcie rozmów na ten temat.