2022-04-09 21:52  -  Klimontowianka Klimontów

IV liga: Do Staszowa po przełamanie

IV liga: Do Staszowa po przełamanie

Już jutro podopieczni Łukasza Szymańskiego w meczu 22 kolejki świętokrzyskiej IV ligi udadzą się do Staszowa na mecz z tamtejszą Pogonią. 
Zespół Pogoni Staszów prowadzony przez trenera Pawła Czaję aktualnie plasuje się na 12 pozycji w ligowej z dorobkiem 25 punktów - takim samym jak drużyna Klimontowianki. Do tej pory zielono-czarni zdołali strzelić 30 bramek zaś stracili ich o dwie więcej - 32. Siedem zwycięstw, cztery remisy i dziewięć porażek to dorobek staszowskiej Pogoni. 


W ostatniej kolejce ze względu złych warunków atmosferycznych piłkarze Pogoni nie rozegrali swojego spotkania w Pińczowie z tamtejszą Nidą, zaś dwa tygodnie temu Pogoń wygrała na własnym boisku z Łysicą Bodzentyn 1-0. 
Piłkarze Pogoni w tegorocznych rozgrywkach na własnym boisku zdobyli 19 punktów stosunkiem 6 zwycięstw, 1 remis oraz 3 porażki. 
Jesienią ubiegłego roku w meczu przeciwko Pogoni podopieczni Łukasza Szymańskiego zremisowali przed własna publicznością 1-1. 
Dla klimontowian to spotkanie będzie meczem przełamania bowiem początek rundy wiosennej zielono-czerwoni nie mogą zaliczyć do udanych. Przegrali z Starem Starachowice 3:0 a przy Zysmana ulegli Neptunowi Końskie 1:3. Miejmy, że w tym meczu zespół Klimontowianki sprosta prawdę mówić ciężkiemu zadaniu a ze Staszowa wróci ze zdobyczą punktową. Co ważniejsze zobaczymy naszych piłkarzy walczących i zdeterminowanych do wygrania tej potyczki. 
Mecz 22 kolejki pomiędzy Pogonią a Klimontowianką rozpocznie się w niedziele 10 kwietnia na boisku ze sztuczna nawierzchnią przy ul. Koszarowej w Staszowie o godzinie 16.00.