2022-03-11 12:32  -  Klimontowianka Klimontów

Z liderem ligowe początki wiosny

Z liderem ligowe początki wiosny

Już jutro rozpoczynamy piłkarską wiosnę w świętokrzyskiej humell IV lidze. W ramach 18 kolejki podopieczni Łukasza Szymańskiego udadzą się do Starachowic na potyczkę z liderem rozgrywek tamtejszym Starem. 


Star Starachowice zimę spędził na  pozycji lidera z dorobkiem 40 punktów i bilansem bramkowym 32 (strzelone) - 12 (straconych), warto dodać, że zespół prowadzony przez trenera Tadeusza Krawca razem drużyna GKS’u Rudki jest najbardziej szczelną defensywną w tym sezonie. Na własnym obiekcie jesienią  Star wygrał sześć ligowych spotkań, raz zremisował oraz raz musiał uznać wyższości rywala. 


Zimą piłkarze Staru rozegrali dziesięć spotkań kontrolnych. Siedem z Nich wygrali (4-2 Spartakus Daleszyce, 4-3 Stal Kunów, 4-0 Łysica Bodzentyn, 4-0 Oskar Przysucha, 1-0 Broń Radom, 2-1 Pogoń Staszów, 2-1 Orlicz Suchedniów) raz zremisowali (1-1 Wisła Sandomierz) i przegrali 2-6 z Energią Kozienice. W ekipie Staru doszło także do zmian kadrowych. Klub opuścili Stanisław Sarwacki oraz Adrian Szast zaś do drużyny dołączyli: Karol Malec, Włodzimierz Puton, Adam Hamera oraz Hubert Banach. 


W ubiegłą sobotę starachowiczanie pokonali w ramach V rundy Okręgowego Pucharu Polski Nidę Pińczów 3:0.  


Najskuteczniejszym zawodnikiem zielono-czarnych jest Michał Grunt który na swoim koncie ma 12 goli. 


W sierpniu podopieczni Łukasza Szymańskiego po dość dobrym spotkaniu w swoim wykonaniu ulegli liderowi rozgrywek 2:0. 


Zdecydowanym faworytem jutrzejszej potyczki są gospodarze którzy po solidnych wzmocnieniach będą chcieli stawiać kolejne kroki w drodze do awansu. My jednak gorąco wierzymy, że piłkarze Klimontowianki tanio skóry nie sprzedadzą a i wrócą do Klimontowa ze zdobyczą punktową.