2022-08-14 01:35  -  Klimontowianka Klimontów

Zaczynamy ligowe zamagania

Zaczynamy ligowe zamagania

Już w najbliższą niedziele, 14 sierpnia o godzinie 16.00 na stadionie miejskim w Końskich piłkarze Klimontowianki zainaugurują rozgrywki w humell IV lidze. Rywalem zielono-czerwonych będzie miejscowy Neptun Końskie. 


Zespół Neptuna Końskie w minionym sezonie zajął wysokie 5 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 58 punktów oraz bilansem bramkowym 63-58 (zdobyte-stracone). W trakcie letniej przerwy pomiędzy sezonami w Końskich doszło do kilku zmian kadrowych. Zespół opuścili: Szymon Górecki oraz Iwo Sochacki natomiast żółto-niebieskich wzmocnili: Paweł Markowicz z Pogoni Staszów, bracia Filip i Igor Wasik z juniorów Rakowa Częstochowa, Szymon Wójciak i Wiktor Piotrowski z AP Profi Zielonki oraz Kamil Kobryń z Alitu Ożarów. 


Włodarze klimontowskiej drużyny również w letniej przerwie nie próżnowali, bowiem Klimontowiankę wzmocnił: Marcin Chmiel, Carlos Ibarguen, Gabriel Skrzypek oraz wracający z wypożyczeń Filip Lipiński oraz Patryk Konecki. 


Przed podopiecznymi Łukasza Szymańskiego ciężki a zarazem daleki wyjazd. Jednak gorąco wierzymy, że piłkarze zielono-czerpanych staną na wysokości zadania i ramie w ramie staną w bój z dobrze wyglądającym w letnim okresie zespołem z Końskich.