2022-10-03 19:02  -  Klimontowianka Klimontów

Zaczynamy pucharową przygodę

Zaczynamy pucharową przygodę

Już w najbliższą środę 5 października zielono-czerwoni rozpoczną pucharową przygodę. W ramach IV rundy Okręgowego Pucharu Polski o awans powalczą z OKS Opatów. 

Zespół z Opatowa to przedstawiciel świętokrzyskiej klasy okręgowej. Drużyna ze stolicy powiatu opatowskiego w ośmiu rozegranych spotkaniach wywalczyła tylko pięć punktów i zajmuje daleką trzynastą pozycję w ligowej tabeli. Co ważne w Opatowie po złych wynikach doszło do do zmiany szkoleniowca. Dobrze znanego w Klimontowie Grzegorza Klepacza byłego już trenera OKS'u zastąpił Wojciech Pierzchała. Niestety drużynę opatowskiego OKS'u po zmianie szkoleniowca było stać tylko na zwycięstwo w  trzeciej rundzie Okręgowego Pucharu Polski z GKS Iwaniska 0:1 a w lidze jak nie szło tak nie idzie. W ubiegłą już niedziele podopieczni Pierzchały ulegli na własnym boisku Piaskowiance Piaski 0:2 (0:1) i chodź pierwszy kwadrans mógł się wydawać obiecujący w wykonaniu opatowian to im dalej w las tym goście bardziej nadawali styl gry. 

W zespole OKS'u występuje trzech piłkarzy którzy w swojej przygodzie z piłką reprezentowali barwy Klimontowianki a są nimi: Łukasz Cebula, Szczepan Dziewięcki oraz Dawid Pacholczak. 

Patrząc na obecną sytuację obydwóch klubów to awans Klimontowianki do następnej rundy Okręgowego Pucharu Polski można rzec to formalność jednak jak wszyscy dobrze wiemy puchar rządzi się swoimi prawami a miejscowi skóry na pewno tanio nie sprzedadzą. W zespole  Klimontowianki do drużyny wracają Maciej Miłek, Carlos Moreno Ibarguen oraz Dominik Kaczmarczyk a więc trener Łukasz Szymański do swojej dyspozycji będzie miał prawdopodobnie wszystkich zawodników. 

Spotkanie trzeciej rundy Okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Klimontowianką Klimontów a OKS'em Opatów rozpocznie się w środę 5 października na stadionie miejskim w Opatowie o godzinie 15.00, na które już dziś wszystkich sympatyków serdecznie pragniemy zaprosić.