2022-10-06 10:52  -  Klimontowianka Klimontó

Puchar Polski: W męczarniach do kolejnej rundy

Puchar Polski: W męczarniach do kolejnej rundy

Nie tak miało wyglądać spotkanie w Okręgowym Pucharze Polski z drużyna OKS’u Opatów które ostatecznie piłkarze Klimontowianki wygrali po rzutach karnych 2-4 w meczu 0-0 (0:0), po dogrywce 1-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. 


Drużyna Klimontowianki na prowadzenie mogła wyjść już w 22 minucie spotkania kiedy to rzut karny wykonywał Michał Hołody, niestety strzał napastnika zielono-czerwonych obronił dobrze spisujący się w tym meczu golkiper OKS’u. 

W pierwszej połowie rzec można, że podopieczni Łukasza Szymańskiego bili głową w mur. Niby mieli przewagę w posiadaniu futbolówki, niby stwarzali sytuacje pod bramkowe lecz wynik się nie zmienił. 

W drugiej odwołanie spotkania do głosu z minuty na minutę zaczęli dochodzić gospodarze i gdyby nie dobrze spisujący się w bramce bramkarz Klimontowianki, Kamil Staniek to kto wie czy podopieczni Wojciecha Pierzchały nie przechylili by szału zwycięstwa na swoją korzyść i to w regulaminowym czasie gry. Po 90 minutach w Opatowie bezbramkowy remis, a w dogrywce emocji aż za dużo. W 103 minucie meczu ręka w polu karnym zagrywa jeden z obrońców Opatowa a arbiter tego spotkania dyktuje rzut karmy który pewnie wykorzystuje jak zawsze kapitan Klimontowianki, Maciej Miłek. I chodź mogło się wydawać, że ten mecz przedstawiciel IV ligi ma pod kontrolą to w ostatniej minucie meczu Jakub Turek chcąc ratować zespół przed utratą bramki tak niefortunnie interweniował, że sam wybijając piłkę rywali umieścił ją w swojej bramce, a zaraz po tym sędzia zakończył to spotkanie. 

Do wykonywania rzutów karnych przez trenera Łukasza Szymańskiego zostali wytypowani: Jarosław Piątkowski, Jacek Rożek, Maciek Miłek, Gabriel Skrzypek oraz Kamil Wochniak. 


Układ karnych: 


0:1 - Piątkowski 

0:1 - OKS (nietrafiony) 

0:2 - Rożek 

0:2 - OKS (nietrafiony) 

0:3 - Miłek 

1:3 - OKS 

1:3 - Skrzypek (nietrafiony) 

2:3 - OKS 

2:4 - Wochniak 


Reasumując piłkarze Klimontowianki do kolejnej rundy awansowali ale w słabym stylu a drużynę z Opatowa trzeba pochwalić za walkę i zaangażowanie włożone w to spotkanie. 


Klimontowianka: Staniek - Kosno, Niziołek (46’ Turek), Wochniak, Lipiński - Moreno (80’ Figacz), Skrzypek, Rożek, Piątkowski, Miłek - Hołody.