2022-10-14 19:22  -  Klimontowianka Klimontów

Szukać punktów w Nowinach

Szukać punktów w Nowinach

W sobotę popołudnie, 15 października o godzinie 15:30 podopieczni Łukasza Szymańskiego o kolejne ligowe punkty powalczą w nowinach z miejscowym GKS.

Drużyna prowadzona przez trenera Mariusz Ludwinka po jedenastu ligowych spotkaniach plasuje się na 3 pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów - o jedno oczko więcej, niż zespół Klimontowianki. Na ten dorobek zespołu z powiatu kieleckiego uzbierało się sześć zwycięstw, trzy remisy oraz dwie porażki. Bilans bramkowy niebiesko- białych przedstawia się następująco: 23 bramki strzelone oraz tylko 9 straconych. Warto dodać, że  zaraz po Starze Starachowice jest to najbardziej szczelna defensywa ligi, Klimontowianka zaś w rozegranych spotkaniach straciła 11 bramek i plasuje się na trzeciej pozycji patrząc na stracone bramki. Na własnym boisku zespół GKS'u Nowiny jeszcze nie przegrał, dwukrotnie wygrywał i tyle samo razy dzielił się z rywalem punktami. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Nowin jest Szymon Kot który na swoim koncie ma już sześć zdobytych bramek zaraz za nim z czteroma trafieniami są Piotr Gardynik oraz Mateusz Zębala. 

Do zespołu Klimontowianki wracają Arkadiusz Stępień, Wiktor Rękas oraz Patryk Konecki i w meczu 12 kolejki hummel IV ligi będą już do dyspozycji trenera Łukasza Szymańskiego. Spotkanie na linii Nowiny - Klimontów poprowadzą sędziowie z Kielc: Jacek Kubicki, Andrzej Śliwa oraz Mateusz Satława.