2023-03-12 17:25  -  Klimontowianka Klimontów

Zmazali plamę po inauguracji

Po nieudanej inauguracji sezonu podopieczni Łukasza Szymańskiego zrehabilitowali się kibicom Klimontowianki i w wyjazdowym spotkaniu pokonali niżej notowaną Nidę Pińczów 0:3 (0:1) a na listę strzelców wpisali się Marcin Chmiel, Arkadiusz Kosno oraz Kamil Wochniak.

Zespół Klimontowianki dobrze zareagował na przedtygodniową porażkę z Neptunem Końskie 1:3 i odniósł cenne zwycięstwo przypisując sobie jednocześnie kolejne trzy punkty. Już w 13 minucie spotkania klimontowian na prowadzenie wyprowadził Marcin Chmiel który wykorzystał lekkie zamieszanie w polu karnym gospodarczym i pewnym strzałem pokonał Pałaszewskiego. Po strzelonej bramce swoje okazje miała także miejscowa „Nida” ale ataki gospodarzy kończyły się na fiasku bo w tym meczu defensywa zespołu z Klimontowa stała na solidnym poziomie. W 22 minucie meczu kapitan Klimontowianki po rzucie rożnym skierował futbolówkę do bramki golkipera a na tablicy wyników zrobiła się 0:2, radość ta nie trwała jednak zbyt długo bo prowadzący w tym dniu mecz sędzia Tomasz Kondrak dopatrzył się faulu na Pałaszewskim i to goście rozpoczęli zamiast od wznowienia gry od środka boiska to od rzutu wolnego. W drugiej połowie bardziej kontretny byli już tylko piłkarze prowadzeni przez trenera Łukasza Szymańskiego. Chodź warto dodać, że w 57 minucie meczu piękna interwencją popisał się Damian Pietrasik który strzał z rzutu wolnego sparował w boczną cześć boiska. Swego piłkarze Klimontowianki dopięli po sześćdziesiątej minucie spotkania. Najpierw pięknym strzałem popisał się Arkadiusz Kosno uderzając futbolówkę w dłuższy róg z rzutu wolnego a po kilku minutach Kamil Wochniak wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy i zmienił wynik spotkania na 0:3. Swoją okazje miał także Wiktor Rękas pod koniec meczu. Warto odnotować, że w tym meczu swoj debiut na czwartoligowych boiskach zaliczył kolejny wychowanek Klimontowianki, Michał Bieniek.

Klimontowianka: Damian Pietrasik - Kamil Wochniak, Danylo Sajenko, Wiktor Rękas, Arkadiusz Kosno - Jakub Turek (86’ Michał Bieniek), Dominik Gach (68’ Arkadiusz Stępień), Maciej Miłek, Gabriel Skrzypek - Artem Sedko (77’ Patryk Konecki), Marcin Chmiel (77’ Michał Hołody)

Sędziował: Tomasz Kondrak (Kielce)