2023-03-24 06:38  -  Klimontowianka Klimontów

Klimontowianka jedzie do Skarżyska

Klimontowianka jedzie do Skarżyska

Po zwycięstwie nad Stałą Kunów piłkarzy Klimontowianki czeka kolejne wyzwanie. Tym razem poprzeczka będzie znacznie wyżej postawiona. Zielono-czerwoni jadą do Skarżyska na mecz z tamtejszym „Granatem” - aktualnie trzecią siłą ligi. 


Zespół „Granatu” po rozegraniu dziewiętnastu ligowych spotkań z dorobkiem 41 punktów plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Na tą zdobycz punktową złożyło się 13 zwycięstw, 2 remisy oraz 4 porażki. 

Drużyna z powiatu skarżyskiego jest drugim zespołem patrząc na liczbą strzelonych bramek ma ich (54 - najskuteczniejszy „Star” - 70) oraz trzecią ekipą biorąc pod uwagę stracone bramki (21) - lepszy jest tylko Star Starachowice oraz, GKS Nowiny. 


Pilkarze „Granatu” swoich kibiców nie przyzwyczaili do częstych strat punktów jeśli grają na swoim boisku. Na 10 rozegranych spotkań w Skarżysku, biało-niebiescy tylko raz przegrali i zremisowali. Łącznie na 30 możliwych punktów do zdobycia uzbierali ich 25 z bilansem bramkowym 33-9. 


W ostatniej kolejce drużyna Granatu Skarżysko - Kamienna pokonała w Kazimierzy Wielkiej 0:5 tamtejszą „Spartę” 


Aktualnie najskuteczniejszym  strzelcem trzeciej drużyny ligi po rozegraniu dwudziestu kolejek jest Bartosz Sot, lider kwalifikacji strzelców z dorobkiem 19 bramek. 


Zimą w Skarżysku doszło do kilku zmian. Funkcję trenera przestał pełnić Marcin Kołodziejczyk a stery przejął Bolesław Strzemiński. Klub opuścił świetnie sprawujący się Kamil Uciński na rzecz Wisły Sandomierz a „Granat” głównie wzmocnili wychowankowie z drużyn juniorskich. 


Dla zespołu Klimontowianki mecz w Skarżysku jest kolejnym spotkaniem aby przerwać zła passę. Zielono-czerwoni nie potrafili ani razu wygrać przy Rejowie. Jeszcze za czasów gry obu zespołów w klasie okręgowej pod wodzą trenera Adama Mażysza zremisowali 0:0 a później… same porażki. Z pamięci trzeba wymazać sromotne porażki 5:1 czy 8:1 w latach 2018/2019. Miejmy nadzieje, że tym razem podopieczni Łukasza Szymańskiego staną na wysokości zadania i zgarną komplet punktów w tym spotkaniu. 


W zespole Klimontowianki nie zagra Arkadiusz Kosno który w meczu ze Stałą Kunów ujrzał swoją czwartą żółtą kartkę i zgodnie z regulaminem spotkanie z Granatem musi pauzować. Patrząc na drużynę „Granatu” oraz jej ostatni przebieg meczu w Kazimierzy pod znakiem zapytania może stać występ Adriana Uniata, zawodnik ten już w 15 minucie opuścił boisko i wielce prawdopodobne, że zmiana ta była spowodowana kontuzją. 


W poprzedniej rundzie podopieczni Łukasza Szymańskiego pokonali w Klimontowie „Granat” 2:0 po bramkach Naszego kapitana Maćka Miłka. 


Spotkanie XXI kolejki hummel IV ligi pomiędzy Granatem Skarżysko - Kamienna a Klimontowianką odbędzie się w sobotę 25 marca o godzinie 15.00 na stadionie miejskim w Skarżysku na które wszystkich sympatyków piłki nożnej jak i Naszego klubu serdecznie pragniemy zaprosić.