2023-03-25 21:20  -  Klimontowianka Klimontów

Pokazali charakter i wrócili z cennym punktem

Pokazali charakter i wrócili z cennym punktem
W meczu XXI kolejki hummel IV ligi Klimontowianka Klimontów podejmowała w Skarżysku Kamiennej tamtejszy "Granat". Niestety kibice w tym spotkaniu goli nie zobaczyli, choć obie drużyny przy  przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o komplet punktów.

Dopiero po pierwszym kwadransie gry gospodarze mieli pierwszą okazję do strzelenia bramki, świetnym strzałem z dystansu popisał się Filip Kaczmarski, ale jego strzał obronił Damian Pietrasik.  Chwilę później dobrym kontratakiem wyszli podopieczni Łukasza Szymańskiego lecz skutecznie w obronie zagrali gospodarze. W 18. minucie groźnie nad poprzedzą bramki Granatu strzelał Marcin Chmiel. W 40. minucie świetna okazję miał Bartek Sot, ale strzelił prosto w Pietrasika.

Przed rozpoczęciem drugiej części spotkania- dwóch piłkarzy Granatu: Jakub Hińcza i Wiktor Bartoszek otrzymali z rąk członków zarządu klubu pamiątkowe statuetki za rozegranie w barwach Granatu 50 spotkań.

W drugiej połowie gospodarze też mieli swoje okazje, w 67. minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Jakub Gurski. W końcówce meczu trzy punkty gospodarzom mógł zapewnić Bartosz Sot, jednak nie wykorzystał świetnej sytuacji. W odpowiedzi już praktycznie w 90 minucie spotkania Marcin Chmiel miał piłkę meczową. Po zamieszaniu w polu karnym oddał strzał lewą nogą jednak był on zbyt słaby aby zaskoczyć bramkarza "Granatu". Mecz zakończył się podziałem punktów.

źródło: skarżysko24.pl
fot. M. Busiek / skarżysko24.pl