2023-03-31 14:07  -  Klimontowianka Klimontów

W niedzielę palmową powalczą o zwycięstwo

W niedzielę palmową powalczą o zwycięstwo

Już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia na stadionie miejskim w Koprzywnicy czekają Nas kolejne piłkarskie emocje. W meczu XXII kolejki hummel IV, Klimontowianka o ligowe punkty powalczy ze Spartakusem Daleszyce. 


Miejsko-Gminy Klub Sportowy Spartakus Daleszyce tak brzmi pełna nazwa kluby piłkarskiego z powiatu kieleckiego który powstał w 1972 roku a jego barwami są czerń i granat. Największym sukcesem Spartakusa jest gra w III lidze i zajęcie 12 miejsca w sezonie piłkarskim 2017/2018. 


Zespół Spartakusa po rozegraniu dwudziestu ligowych spotkań plasuje się na dziesiątej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 26 punktów oraz stosunkiem bramkowym 28 bramek strzelonych 31 straconych. Patrząc na to co przedstawia tabela ora statystyki drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Kraińskiego na wyjazdach nie radzi sobie zbyt dobrze. Spartakus zdobył tylko dziesięć punktów w co wliczamy dwa zwycięstwa, cztery remisy oraz cztery porażki. W gościach zespół z Daleszyc zdołał strzelić 14 goli zaś tracąc ich o 5 więcej. 


W ostatnim meczu Spartakus pokonał słabo sprawującą się wiosną Spartę Kazimierza Wielka ale i urwał punkty zespołom znajdującym się w górnej części tabeli: remis 2-2 z Pogonią Staszów i zremisowanym 1-1 spotkaniu z Wierną Małogoszcz. Mecz z Granatem został odwołany ze względu na zły stan murawy po opadach atmosferycznych. 


Zimą w Daleszycach doszło do kliku zmian kadrowych. Klub opuścił Michał Wsułek na rzecz Bucovii Bukowa a do drużyny dołączyli: Krystian Wierzchanowski, Artiom Kozaczok oraz Michal Ławik. 


Najskuteczniejszym strzelcem ekipy z powiatu kieleckiego jest Michal Jeziorski z dziewięcioma trafieniami (jeden gol z rzutu karnego) oraz Seweryn Sala z 7 golami. 


W sierpniu ubiegłego roku Klimontowianka zremisowała w Daleszycach 2:2 a sam mecz w wykonaniu podopiecznych Łukasza Szymańskiego można śmiało nazwać „horror z happy”. Zielono-czerwoni spotkanie to przegrywali już 2:0 ale po bramkach Wiktora Rękasa oraz Patryka Niziołka w doliczonym  już czasie gry uratowali cenny remis. 


Do drużyny Klimontowianki wraca Arkadiusz Kosno który w ostatnim meczu pauzował za kartki oraz Dominik Kaczmarczyk który był chory.


Mecz XXII kolejki hummel IV ligi pomiędzy Klimontowianką a Spartakusem odbędzie się w niedziele, 2 kwietnia o godzinie 16.00 na stadionie miejskim w Koprzywnicy na który wszystkich kibiców, sympatyków, fanów Naszego klubu pragniemy serdecznie zaprosić.