2023-04-25 20:57  -  Klimontowianka Klimontów

Z Wisłą o półfinał

Z Wisłą o półfinał

Już w najbliższą środę 26 kwietnia o godzinie 16:45 podopieczni trenera Łukasza Szymańskiego powalczą o półfinał Okręgowego Pucharu Polski. Ich rywalem będzie III-ligowa Wisła Sandomierz.

Zespół Wisły Sandomierz który na co dzień gra w III lidze grupy czwartej aktualnie zajmuje 16 pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów oraz bilansem bramkowym 28 bramek strzelonych oraz 57 straconych. 
Chodź losy sandomierskiej "Wisły" zimą były nad dużą przepaścią to włodarzom najstarszego klubu w powiecie sandomierskim udało się wystartować w rundzie wiosennej. Trener trójkolorowych został Robert Chmura a asystentem trenera dobrze znany w środowisku piłkarskim w Klimontowie jak i Sandomierzu, Jarosław Piątkowski. Wiosną "Wisła" już pod wodzą nowych trenerów zanotowała trzy zwycięstwa (nie wliczając walkoweru z ŁKS Łagów który po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek) oraz cztery porażki. W poprzedniej rundzie "Wiślacy" pokonali GKS Zio-Max Nowiny 0-1 po bramce Jakuba Prylińskiego natomiast zespół Klimontowianki awansował otrzymując walkower w meczu z ŁKS Łagów, który również swój zespół wycofał z rozgrywek pucharowych. 
W barwach Wisły Sandomierz gra były zawodnik a także wychowanek klimontowskiego klubu Marcin Sudy zaś w Klimontowiankę reprezentują byli "Wiślacy": Damian Pietrasik, Arkadiusz Kosno czy Wiktor Rękas. 

Spotkanie 1/4 Okręgowego Pucharu Polsku pomiędzy Wisłą Sandomierz a Klimontowianką odbędzie się w środę 26 kwietnia o godzinie 16:45 na stadionie miejskim w Sandomierzu przy ul. Koseły 3A, na które wszystkich kibiców, fanów i sympatyków Klimontowianki serdecznie zapraszamy.